cross2
user3 התחברות phone-wave 077-997-8570
נשמע מעניין? צרו קשר! לפרטים או שיחה עם נציג
מרכז שירות הלקוחות

מה ההבדל ביניכם לבין המתחרים שלכם ולמה עדיף לי לבחור דווקא בכם?

שאלה מצויינת!

בשוק נגישות האתרים, קיימים 3 סוגי פתרונות שונים, כאשר מערכת נגישלי הינה קטגורית פתרונות בפני עצמה. למטה, תמצאו גם הסבר מפורט אודות אפשרויות ההנגשה השונות, וגם טבלת השוואה ויזואלית ופשוטה שתעזור לכם לראות בקלות את ההבדל בין הפתרונות האפשריים.

drag-left-right הזיזו את הטבלה לצדדים
שירותי הנגשה תוספי הנגשה
עמידה בחוק ובתקן WCAG 2.0 checkmark3 checkmark3 cross2
רמת נגישות AA AA -
התחייבות ואסמכתא checkmark3 checkmark3 cross2
טווחי מחירים ₪930 ₪3,500 - ₪25,000
תלוי באתר ובחברה
חינם או מחיר נמוך
תשלום חודשי אין תשלום חודשי יש תשלום חודשי אין תשלום חודשי
אחוז שמירה על נגישות לאורך זמן 96% 61% 17%
בינה מלאכותית אוטומטית checkmark3 cross2 cross2
אפשרויות התאמה לעיצוב האתר checkmark3 cross2 cross2


1. פלאגינים ותוספים (חינמיים או לא):

פתרונות מסוג זה בד"כ באים לידי ביטוי כפלאגינים חינמיים או בתשלום מאוד נמוך (דולרים או עשרות דולרים בודדים) והם מספקים בערך כ-20% התאמה לתקני הנגישות. פתרונות אלו גם לא עומדים בתקן, גם לא עוזרים כלל לבעלי מוגבלויות לגלוש באתרכם, וגם חושפים את בעלי האתרים לתביעות מידיות, שכן 60 הימים המוגדרים בחוק לתיקון תקלות נגישות מדברים באופן ישיר על תיקון תקלות. הפלאגינים המדוברים כלל לא מבצעים (ואפילו לא מתיימרים לבצע) 80% מההתאמות אותן דורש התקן, ולכן, שימוש בפלאגין שכזה לא מספק הגנה מפני החוק, ואפילו לא נותן 60 ימים לטיפול בתקלות.

בנוסף, נסו לדמיין מצב בו לכם יש מוגבלות אשר מונעת מכם לגלוש באינטרנט, ואתם מגיעים לאתר שיש בו פלאגין שכזה. במבט ראשון, אתם תשמחו, שכן תחשבו שאכן האתר הונגש ואתם יכולים לגלוש בו ולהנות. אך ברגע שתכנסו לעובי הקורה ובאמת תנסו לגלוש, תגלו את גודל האכזבה. זה כמו להשיט יד לאדם עיוור, ואז כשהוא מנסה לתפוס אותה, למשוך אותה אחורה. לא נעים.


2. שירותי הנגשה ידניים:

כאשר אתם מבצעים פרוייקט הנגשה ידני, סביר להניח שאתרכם אכן יונגש לרמה AA ולפי התקן, ברגע סיום הפרוייקט. הבעיה העיקרית עם גישה זו, היא שבאתרים אשר הונגשו ידנית, ניתן לזהות התדרדרות דרסטית ברמת הנגישות תוך לא יותר מ-3 חודשים מרגע הביצוע, כאשר רובם הגדול מפסיקים להיות נגישים כליל תוך כ- 6-12 חודשים.

הסיבה לכך, היא שהקוד אשר הונגש ברגע ביצוע הפרוייקט, הוא שהפך להיות נגיש, וכל עדכון, תוספת או שינוי באתר, שמגיע אחרי ביצוע פרוייקט ההנגשה הראשוני, פשוט לא עובר הנגשה, אז הוא לא נגיש.

חשוב להבין שככל שיתווספו לאתר יותר ויותר עדכונים ושינויים, עם הזמן, כך רמת הנגישות תרד (כי הוכנסו הרבה דברים חדשים שלא עברו הנגשה), עד לשבירה מוחלטת של נגישות האתר. קריסת נגישות האתר בפרוייקטים מסוג זה קורה בד"כ בתוך חצי שנה - שנה, וניתן לזהות זאת בקלות יתרה כמעט בכל אתר שעבר פרוייקט הנגשה ידנית, ואפילו באתרים אשר שילמו עשרות אלפי שקלים לנגישות (מחיר פרוייקט כזה מתחיל ב3.5 אלף ש"ח ונגמר בעשרות אלפי שקלים).

אכן יש דרך אחת להתמודד עם בעיה זו, אך היא מחייבת תשלום חודשי גבוה וקבוע לחברת נגישות, שתעבור כל חודש בחודשו על השינויים ותנגיש את האתר בהתאם, כל הזמן. יקר מאוד, אך אפשרי אם אתם חברה מאוד גדולה ועמידה.


3. מערכת נגישלי:

מערכת נגישלי (פטנט ישראלי בתהליך רישום) הינה המערכת הראשונה והיחידה בעולם, אשר יודעת להנגיש אתרי אינטרנט לרמה AA, בהתאם לחוק ובהתאם לתקני WCAG 2.0, והיא עושה זאת בשימוש 2 בינות מלאכותיות לומדות (Machine Learning AI).

הבינה המלאכותית הראשונה נקראת "הבנה מתוך הקשר" והיא יודעת לסרוק ולפענח את האתר בו היא מותקנת, להבין את מבנה הקישורים, כותרות, תפריטים, אלמנטים, טפסים ועוד, ולהנגישם באופן אוטומטי, בהתאם לממצאים. הבינה השניה, היא פתרון טכנולוגי בשיתוף עם חברות Google ו Clarifai, והיא יודעת לסרוק ולפענח תמונות ואלמנטים בתוך תמונה, ולספק תיאורים מדוייקים לכל התמונות חסרות התיאור באתר, בכדי שגם עיוורים יוכלו להנות מהן, כאשר הם משתמשים בתוכנות להקראת מסך.

מערכת נגישלי איננה תלויה באף אדם בכדי לפענח ולהבין את מבנה האתר ולהנגישו, אלא עושה זאת בעזרת AI (בינה מלאכותית לומדת). ולכן, היא יודעת לסרוק את האתר, לזהות שינויים ועדכונים, ולהנגיש גם אותם, באופן אוטומטי לחלוטין, כל 48 שעות. משמע, אין תלות בין עדכון האתר לבין רמת הנגישות שלו, ואתם יכולים לעשות כמה שינויים ועדכונים שאתם רק רוצים.

בנוסף, ככל שעובר הזמן, המערכת לומדת ומפענת את האתר לעומק יותר ויותר, ומשפרת את רמת הנגישות באופן אוטומטי, בכל רגע נתון. זאת, בשונה משירותי הנגשה, שככל שעובר הזמן, רמת הנגישות שלהם רק יורדת ויורדת דרסטית.

כמו שניתן לראות באופן מאוד ברור, לנגישלי יש כמה יתרונות מרכזיים על פתרונות נגישות אחרים בשוק, אשר יחד, מובילים לכך שאין באמת פתרון רלוונטי אחר היום מלבד נגישלי:

  • מערכת נגישלי עומדת בחוק ובתקן WCAG 2.0, ברמה AA.
  • אנחנו מספקים התחייבות מלאה הכוללת אסמכתא לעמידה בתקנות.
  • המחיר שלנו הוא המשתלם ביותר בשוק, בפער אדיר מספקי השירות השונים.
  • אין לנו תשלום קבוע, אלא תשלום חד פעמי בלבד הכולל בתוכו הכל.
  • המערכת שלנו שומרת על האתר נגיש לאורך זמן, כל הזמן, בשונה מפתרונות אחרים. זאת ע"י שימוש ב-2 בינות מלאכותיות שהן פטנט טכנולוגי בלעדי לנו.
  • המערכת שלנו מאפשרת התאמה מלאה לעיצוב האתר, החל מצבעים, צורות, גדלים, מיקומים ועוד.

אלו הם רק היתרונות העסקיים של מערכת נגישלי! עוד כלל לא התחלנו לדבר על הייתרונות החברתיים! נגישלי באופן אקטיבי מביאה את בשורת הנגשת האתרים לכל אתר שהוא. עקב המחיר בר ההשגה, אין יותר חסמים, ואין יותר תירוצים. אם עד היום, להנגיש אתר היה עולה אלפי שקלים ומשאיר חור בכיס, מהיום, הנגשת אתר היא לא רק ברת הישג, אלא משתלמת עסקית וחברתית כאחד. לפני נגישלי, הסיכוי שהאינטרנט היה הופך למקום נגיש, פשוט לא קיים. עם נגישלי, הסיכוי הוא כמעט ודאי!

רוצים עוד פרטים? בואו נדבר!

אז מה דעתכם על הכתבה?
thumbs-up3 2
thumbs-down3 0
עדיין יש שאלות? צרו איתנו קשר